זכיינות

להיות זכיין

לאנשים רבים חלום להיות בעלי עסק עצמאי. עצמאות משמעותה שבעל העסק לוקח על עצמו סיכונים, אחריות ומקבל החלטות רבות לבדו. ללא ניסיון קודם, ידע בניהול ומערכת קבלת החלטות מסודרת, הסיכון גדל. שיטת הזכיינות משלבת בין עצמאות מחד – כך שהזכיין הוא בעל עסק לכל דבר ועניין ובין מסגרת מאידך, אף נוקשה לעיתים, המספקת לזכיין עולם כללים וניסיון מצטבר רב. כך גם בעולם זכיינות בתחום המסעדות. להקמת מסעדה רבדים רבים – בחירת לוקיישן, בחירת שם לעסק, ייעוץ קולינארי ויצירת תפריט אוכל ושתייה, קניינות, בניית צוות, נהלי עבודה, עיצוב פנים, בניית לוגו, מיתוג ותפעול. הרעיון המרכזי ברכישת זיכיון מרשת מסעדות הוא שהרשת מספקת מעטפת הכוללת הכשרה טובה וארוכה וכך מאפשרת לזכיין להתמקד בתפעול העסק ומקסום פוטנציאל המחזורים והרווחים שניתן להפיק. על הזכיין מוטלת החובה, עוד לפני רכישת הזיכיון, למפות את השוק. חשוב מאוד לרכוש זיכיון מרשת שהוא מזדהה עם ערכיה ונהנה לבלות בסניפיה. בעלות של מסעדה דורשת נוכחות רבה של בעל הבית במקום לכן חשוב שלצד העבודה הקשה יהיו רווחים משניים והרגשה נעימה במקום.

כמה עצות טובות בדרך לזכיינות:

חשוב לבלות בסניפי הרשת, להרגיש את החוויה, לבחון את התנהלות הסניף, לאכול ולשתות. רצוי לדבר עם זכיינים קיימים ולברר מספר דברים חשובים: הכשרה – מסעדה היא לא רק חלום, היא עסק המגלגל מחזור כספי גדול בשנה. על הזכיין לעבור בזמן ההכשרה לימוד מקיף של כל מחלקות העסק משטיפת כלים ועד ניהול מקרו. הכשרה זו נמשכת פרק זמן מינימאלי של 4 חודשים תחת פיקוח הדוק של הרשת. על הזכיין לוודא שמסלול הכשרה מסודר וראוי קיים ברשת וכבר יושם עם זכיינים אחרים. בדוק האם הרשת מקפידה על הכשרה יסודית ומקיפה של הזכיין. ליווי – החודש הראשון לפתיחת הסניף הוא הרגיש ביותר בתהליך. זה הזמן בו אנו עושים רושם ראשוני על אורחינו. פתיחה טובה היא מנוע חשוב וטוב להמשך הדרך, לכן על הרשת ללוות את הזכיין ליווי הדוק ותומך בתקופה זו. על הזכיין לבדוק מהי רמת הליווי שהרשת מספקת בזמן הפתיחה ולדאוג לעגן זאת בחוזה. ליווי שוטף – יחסי זכיין מזכה הם יחסים סימביוטיים שאינם מסתיימים לעולם. רשת מזכה נמצאת לעיתים תכופות בסניפי הזכיינים בביקורות מסודרות וביקורות פתע. עורכת ישיבות עבודה תקופתיות וקורסי ניהול מגוונים. תחום המסעדנות הוא תחום המתפתח באופן תמידי ועל הרשת להתעדכן ולעדכן את ארגז הכלים הניתן לזכייניה ומנהליה באופן שוטף. בדוק איזה סוג ליווי קיים ברשת במזכה. עיצוב – לכל רשת יש די.אן.אי עיצובי משלה המבטא את ערכי המותג. בדוק את עיצובי הסניפים. הערך את עלות ההקמה ונסה לקבל חוות דעת מקצועית ולהחליט לפיה, האם עלויות ההקמה עליהן מצהירה הרשת קרובות לעלויות על פי חוות הדעת המקצועיות שקיבלת? לוקיישן – המושג “לוקיישן-לוקיישן-לוקיישן!” נכון תמיד לרשתות הסעדה. לרשתות הסעדה מבוססות יש את הפריבילגיה לזכות במיקומים שאינם ברי השגה עבור מסעדות פרטיות. יזמים רבים וקניונים מעוניינים להשכיר את נכסיהם לרשת מבוססת ובעלת שם ובכך למזער את הסיכונים הטמונים בלהשכיר את הנכס למסעדה פרטית בעלת אורך חיים קצר. ספרי נהלים – לכל רשת מסודרת יש “תורה שבכתב”, ספרי זכיין ומנהלים המרכזים את כל נהלי הרשת בצורה מקיפה ומסודרת. בקש לראות ספרים אלה! הדרכות – בדוק אילו הדרכות תקופתיות מתנהלות במסגרת הרשת (עתודה ניהולית, מצוינות בניהול, בריסטה בסיסי, מתקדם וכו’). מטה ותמיכה – רשת הרוצה להעניק תמיכה אמיתית חייבת שיהיה לה מטה המורכב מאנשים בעלי ניסיון ויכולת. בדוק מי הם אנשי המטה של הרשת. מהו מספרם, ניסיונם, כמה זמן הם ברשת? וכו’ - ייעוץ קולינארי לכל רשת יש פילוסופיית אוכל משלה. לחלק מרשתות ההסעדה יש שף רשתי ולחלקן יעוץ קולינארי חיצוני. מה היא פילוסופיית האוכל של הרשת וכיצד מתבצע הליווי? כיצד מתפתח התפריט ומשתנה מחורף לקיץ ומשנה לשנה? קניינות – בשוק דינמי וסוער של מחירי חומרי גלם איתור ספקים מגוונים ומכרזי מחירים הם עבודה במשרה מלאה. אחת המחויבויות בחתימת חוזה זכיינות היא עבודה עם ספקים רשתיים. מספקים אלו נרכשים חומרי הגלם בהתאם למחירים שנקבעו בין הספקים לבין הרשת וכך מוודאים אחידות בין הסניפים. בדוק את נהלי הרשת בנושא וכיצד היא שומרת על אינטרס הזכיין כדי שיקבל את המוצר המתאים ביותר במחיר הטוב ביותר.

למה פרנג’ליקו?

רשת פרנג’ליקו הינה רשת מתפתחת ומצליחה שהוכיחה את עצמה ברמת המוצר ושיטות המכירה, הזכיין יקבל פלטפורמה לייצור רווח מהיום הראשון והסיכון הוא נמוך משמעותית מהסיכון הכרוך בפתיחת מסעדה אסייתית עצמאית. * ההדרכה והתמיכה שמספקת הרשת מאפשרות אפילו בידי אדם ללא ניסיון או בידי בעל ניסיון מצומצם בתחום, סיכוי טוב להקים עסק מצליח ורווחי. * הזכיין אמנם פותח עסק עצמאי משלו אך הוא לעולם אינו נותר לבדו כדי להתמודד עם הבעיות והסיכונים. מאידך, למרות שהזכיין רוכש זיכיון של רשת, הוא הבעלים הכמעט בלעדי של העסק. * רשת פרנג’ליקו מספקת תמיכה מקצועית ותפעולית מקיפה לזכיין, ובעזרתה יצליח הזכיין להימנע מטעויות במקומות בהם נכשלים יזמים אחרים. * רשת פרנג’ליקו מסייעת לזכיין למצוא מיקום לעסק, לעצב אותו, לגייס ולהדריך את צוות העובדים ו”להריץ” את העסק עם פתיחתו. * לרשת פרנג’ליקו סימן מסחרי ומוניטין מוכרים, הרשת ידועה כרשת מצליחה ומשגשגת. כבר בימים הראשונים להפעלת העסק, הזכיין נהנה מתדמיתה של הרשת, מה שעשוי להתבטא במחזורי מכירות נאים. * רשת פרנג’ליקו מלווה את הזכיין לאורך כל תקופת הזכיינות החל מהכשרה מקצועית מקיפה, גיוס עובדים, איתור מיקומים ועד פיתוח יכולות ניהול. * גם לאחר פתיחת העסק, ממשיך הזכיין ליהנות מתמיכה שוטפת ומהמערכת העסקית והשיווקית של הרשת.

מה בעצם אנו מחפשים?

זכיין ברשת פרנג’ליקו לא חייב להיות בעל ניסיון ניהולי או יזמי קודם, עם זאת, חשוב לנו שיעמוד בכל הקריטריונים הבאים: – יחסי אנוש טובים מאוד – שירותיות – חריצות, מוכנות לשעות רבות של עבודה והשקעה – אמינות – להט להצלחה ומוטיבציה להתפתח – איתנות פיננסית

הדרך לזכיינות:

– בשלב ראשוני אנו בודקים מיהם הזכיינים המתאימים ביותר – הזכיין עובר הכשרה מקיפה ויסודית החל מתפעול ועד ניהול העסק – איתור מיקומים אפשריים בעזרתם ותמיכתם של מנהלי הרשת – הכשרת צוות מקצועי ופתיחת הסניף – במהלך החודש הראשון לפתיחת הסניף הזכיין יקבל ליווי והדרכה צמודים על ידי אחד ממנהלי הרשת – לאורך כל תקופת הזכיינות הזכיין יקבל תמיכה מהרשת ברמת התחזוקה, תפעול והתפתחות מקצועית

אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

captcha